_Akademia Nowych Mediów – publikacja podsumowująca projekt w latach 2014-15

Akademia Nowych Mediów – publikacja podsumowująca projekt w latach 2014-15

Akademia Nowych Mediów jako projekt kończy się w tym roku. Spośród wielu szkoleń i warsztatów, jakie przeprowadziliśmy o różnej tematyce – największym powodzeniem cieszyły się te związane z wykorzystywaniem mediów społecznościowych w instytucjach kultury. Dostrzega się bowiem ich coraz większą rolę w budowaniu marki i komunikacji z widzami, gośćmi, odbiorcami naszych działań. Pojawia się zatem wiele pytań jak wykorzystywać je efektywnie i mądrze. W związku z tym, że zdawaliśmy sobie sprawę z zapotrzebowania środowiska co do szkoleń w tym temacie to swego rodzaju podsumowaniem całego projektu jest kompleksowe szkolenie pn “Social media w instytucji kultury”, które zrealizujemy w ciągu 3 weekendów w październiku i listopadzie, a na które niestety nie ma już miejsc. Weźmie w nich udział wielu przedstawicieli różnych instytucji kultury z Gdańska z regionu pomorskiego.

Chcielibyśmy również polecić publikację podsumowującą “Media społecznościowe w instytucji kultury”. Znajdują się w niej teksty osób, które na co dzień zajmują się mediami społecznościowymi i wykorzystują tę wiedzę w praktyce w pracy zawodowej. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Marty Bednarskiej Media i zachowania bardzo społeczne, która przedstawia to zagadnienie z psychologicznego punktu widzenia i dostrzega ludzki wymiar wirtualnej rzeczywistości. W kolejnej pracy – Wydarzenia na Facebooku krok po kroku Michał Pałasz precyzyjnie i niezwykle szczegółowo opracowuje ten element naszej działalności w najpopularniejszym serwisie społecznościowym – warto sprawdzić, czy rzeczywiście w pełni wykorzystujemy jego możliwości. W publikacji Otwarte Bazy Wydarzeń Monika Serafin opisuje przyszłość internetu ściśle związaną z ideą otwartości w instytucjach kultury.

Zapraszamy zatem do lektury:

Download (PDF, 732KB)

„Akademia Nowych Mediów” to nie tylko media społecznościowe. Zapraszamy do odwiedzenia i skorzystania z platformy szkoleniowej zawierającej otwarte i bezpłatne szkolenia internetowe: szkolenia.ikm.gda.pl.

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów