_“Otwarta Zachęta – projekt/proces” – zakończone

“Otwarta Zachęta – projekt/proces” – zakończone

Digitalizacja zbiorów trwa, w wielu instytucjach praca wre. Po zaspokojeniu pierwszych potrzeb jak zaopatrzenie w nowe technologie: komputery, skanery itp nadchodzi w końcu czas na postawienie sobie pytania co dalej? Co zrobić ze zdigitalizowanymi zbiorami, jak zbudować kolekcję cyfrową, jak nią zarządzać? Czy wiedza doświadczonych muzealników, opiekujących się swoimi skarbami może mieć przełożenie na pracę z ich zdigitalizowanymi wizerunkami?

W odpowiedzi na te pytania postanowiliśmy zaprosić Marię Świerzewską-Franczak – koordynatorkę projektu “Otwarta Zachęta” do podzielenia się swoimi doświadczeniami. Galeria Narodowa Zachęta, jako jedna z pierwszych, tak otwarcie podeszła do swoich zbiorów. Co było i jest o tyle trudne, że w przypadku sztuki nowoczesnej i najnowszej kwestie prawnoautorskie są najbardziej delikatne. Maria podczas seminarium opowie o przyczynach, dla których publiczna instytucja kultury decyduje się na otwieranie, o plusach, minusach, przeszkodach i sztuce negocjacji, a także o tym dlaczego jest to bardziej proces niż projekt.

Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli instytucji kultury, którzy są w trakcie lub planują budowę własnych kolekcji w Internecie.

Serdecznie zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej w dniu 16. kwietnia 2015 roku, g. 11-16, sala 108; ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl.

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów