_Wikipedysta rezydent

Wikipedysta rezydent

Zapraszamy na warsztat: “Wikipedysta rezydent” – w ramach Akademii Nowych Mediów – 29. maja, o godzinie 14. Poprowadzi go Daria Cybulska związana z brytyjskim oddziałem Wikipedii.
Podczas warsztatu dowiemy się więcej nie tylko o wolnych licencjach i Wikipedii ale poznamy możliwości współpracy instytucji kultury z Wikipedią, skupiając się na prezentacji projektu “Wikipedysta Rezydent”. Opowiemy o tym, jakie argumenty przekonały instytucje GLAM do współpracy z Wikipedią i jakie wynikły stąd dla nich korzyści.

Projekt “Wikipedysta rezydent” może stać się wspaniałą przygodą dla każdego kto chciałby dzielić się swoją wiedzą, pasją, zainteresowaniami a przy okazji współpracować z instytucją kultury. Dla instytucji może to być dobry sposób na budowanie marki  oraz zwyczajnie na promocję. Opowiemy m.in. na przykładzie British Museum dlaczego warto jest się przyjrzeć bliżej największej encyklopedii na świecie – Wikipedii.
Zaproszenie na spotkanie kierujemy głównie do pracowników instytucji kultury, którzy chcieliby dowiedzieć się o nowych możliwościach upowszechniania swoich zbiorów, ale równie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych  – Wikipedią.

Dla tych z Państwa, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat projektu „Wikipedysta rezydent” i możliwości jego realizacji w swojej instytucji, istnieje mozliwość zorganizowania indywidualnych konsultacji z Darią Cybulską. W razie zainteresowania prosimy o kontakt (karina.rojek@ikm.gda.pl).

Prosimy o wysyłanie swoich zgłoszeń na adres: karina.rojek@ikm.gda.pl

UWAGA! Osobom spoza Gdańska/Gdyni/Sopotu oferujemy zwrot kosztów przejazdu.
Zajęcia odbędą się w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, 29. maja o godz. 14 – 17. Konsultacje 30. maja – godzina 10-16.

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów