_Grzegorz Jędrek

Grzegorz Jędrek – prowadzi bloga o PR i marketingu w kulturze wniedoczasie.pl, kilka lat zarządzał komunikacją Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Na swoim koncie ma m. in. współpracę z dużą agencją reklamową i prowadzenie mediów społecznościowych dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Współpracuje przy budowie wizerunku marek i projektuje strategie komunikacyjne, prowadzi warsztaty dla organizacji i anglojęzyczne zajęcia z PR i komunikacji dla studentów WSSP im. Wincentego Pola.

Dla Akademi Nowych Mediów w ramach kursu pn. Kurator kolekcji online Grzegorz poprowadzi szkolenie o ponownym wykorzystaniu zbiorów cyfrowych w promocji, komunikacji i marketingu.

Gdy chcemy pokazać zbiory muzealne, archiwalne czy biblioteczne myślimy dużo o przestrzeni: o tym, by zwiedzający mogli się kolekcją zachwycić, by mogli z niej skorzystać, ale też, by zbiory były w naszych instytucjach bezpieczne i mogły służyć kolejnym pokoleniom.

Co zmieniło pojawienie się internetu? Teraz przyjść obejrzeć nasze zbiory można z każdego miejsca na świecie. Dwadzieścia cztery godziny na dobę, czekając na ich wyświetlenie tylko kilka sekund. Warto o internecie myśleć jako o kolejnej przestrzeni, w której istnieje nasza instytucja. Tu nie ograniczają jej ściany, lecz architektura sieci, która ma swoje własne zasady prezentacji, promocji, ekspozycji. A ponieważ zdigitalizowanych zbiorów jest coraz więcej warto zapytać: jak dać się znaleźć? Jak aktywnie szukać odbiorców i jak nasze zbiory mogą nam pomóc promować inne nasze działania edukacyjne, artystyczne i badawcze?

Na szkoleniu „Kurator kolekcji online” na konkretnych przykładach dowiecie się jak prezentować i wykorzystywać do promocji swojej instytucji zdigitalizowane zbiory bibliotek multimedialnych, jak dostosować opowieści o zbiorach do różnych grup internetowych odbiorców, jak wykorzystać potencjał społeczności sieciowych i konwergencję mediów.

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów