_Daria Cybulska

Studiowała filozofię na uniwersytecie Kings College w Londynie. Pracowała dla wielu organizacji charytatywnych podejmujących różnorakie zagadnienia, takie jak ekologia lub zdrowie, gdzie koncentrowała się na zwiększeniu zaangażowania wolontariuszy w działalność tych instytucji. Od 2012 roku pracuje jako Menadżer Programowy dla organizacji Wikimedia Wielka Brytania, stowarzyszenia promującego i wspierającego Wikipedię oraz inne projekty otwartej edukacji i wiedzy. Tam zajmuje się rozwijaniem projektów z instytucjami z sektorów edukacji i kultury (między innymi projektem ‘Wikipedysty Rezydenta’) oraz ewaluacją. Pochodzi z Gdyni.

 

 

 

 

Strona Darii Cybulskiej na Wikipedii: https://wikimedia.org.uk/wiki/User:Daria_Cybulska_%28WMUK%29

Wikipedysta w twojej instytucji

Wikimedia UK to brytyjski partner Fundacji Wikimedia. Jako stowarzyszenie działa od 2008 roku, a w 2011 otrzymało status organizacji charytatywnej z misją wspierania Wikipedii oraz wolnej wiedzy/otwartych treści, szczególnie w zakresie edukacji i GLAM (instytucji kulturalnych). To właśnie w Anglii po raz pierwszy w 2010 roku instytucja GLAM — British Museum — otworzyła drzwi dla Wikipedii w celu realizacji kilkutygodniowego projektu, gdzie obie organizacje kooperowały w celu dzielenia się wiedzą. W 2012 po raz pierwszy został zrealizowany projekt Wikipedysta-Rezydent, w British Library (sfinansowany z środków publicznych). Od tamtego momentu wiele instytucji na świecie podchwyciło ten model współpracy, widząc jak efektywnie pomaga im w realizowaniu projektów otwartej kultury. 

Na warsztaty na Darią Cybulską w ramach Akademii Nowych Mediów zapraszamy 29. maja 2014 roku, godz. 14-17. do sieni Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów