_Strategia cyfrowa dla instytucji kultury – zakończone

moiseum

Strategia cyfrowa dla instytucji kultury – zakończone

Obecność w Internecie jest obowiązkiem. Wizerunek w cyfrowym świecie, i praca nad nim, staje się tak samo ważny jak ten w tzw.  “prawdziwym”. Coraz więcej ważnych kolekcji zostaje zdigitalizowanych. Świadomość konieczności tych zmian również w Polsce staje się normą.  Biblioteka cyfrowa POLONA bije rekordy popularności.

Jednym z aspektów dostosowywania się jest wprowadzanie przez instytucje typu GLAM strategii cyfrowych w zakres swoich działań. Zaprosiliśmy ekspertkę w tym temacie – Zuzannę Stańską – zapraszam na warsztaty, który poprowadzi 26. września.

26. września, godz. 10-15 odbędą się zajęcia dotyczące planowania strategii cyfrowej i wykorzystania nowych technologii w muzeach i instytucjach kultury – będziemy zajmować się definiowaniem wszystkich elementów niezbędnych do sformułowania strategii cyfrowej – wizji, założeń, celi, grup odbiorców, odpowiednich narzędzi i systemów analizowania tychże, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości instytucji a także potencjalnych problemów i trudności. Szczególną uwagę poświęcimy kwestii projektowania rozwiązań związanych z technologiami i prowadzenia projektów.

Szkolenie poprowadzi Zuzanna Stańska właścicielka firmy Moiseum oraz pomysłodawczyni m.in. popularnej aplikacji DailyArt, która opiera się na idei prezentowania codziennie jednego dzieła sztuki wraz z krótką informacją na jego temat oraz linkiem do źródeł w internecie. Nie dawno ruszyła również polska wersja tej aplikacji, w której pokazywane będą tylko dzieła z polskich kolekcji – jest to wyśmienity sposób na upowszechnianie i udostępnianie zbiorów, a więc wypełnianie podstawowych założeń misji każdego muzeum czy galerii.

O działalności Zuzanny możecie przeczytać w serwisie pierwszymilion.forbes.pl

ilość miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny, zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl
UWAGA: w związku z dużym zainteresowaniem prosimy o zgłaszanie max 2 osób z jednej instytucji.

Zajęcia odbędą się 26. września w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, w godzinach: 10-15., sala 108.

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów