_Programowanie – Scratch – zakończone

Programowanie – Scratch – zakończone

06. czerwca, w ramach Akademii Nowych Mediów zapraszamy na warsztaty z panią Krystyną Kolendo-Dzięgielewską, która pokaże i nauczy nas programowania w języku Scratch. Odczaruje mity i stereotypy związane z tą umiejętnością. Przekonacie się Państwo, że każdy może się nauczyć programowania oraz tego, że jest to niezwykle potrzebna wiedza, dla każdego kto myśli o edukacji i nauczaniu w sposób nowoczesny.

Programowanie bowiem rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i kreatywność.  Umiejętności te można kształcić w różnym wieku. Dobierając właściwie temat dla tworzonego programu w Scratch, możemy zainteresować programowaniem uczniów na różnych poziomach edukacji.

Warsztat jest przeznaczony dla nauczycieli wszystkich przedmiotów w szkole podstawowej – od pierwszej do szóstej klasy. Celem jest pokazanie, jak rozpocząć naukę programowania w języku wizualnym Scratch, skąd się uczyć dalej i jaki związek ma programowanie z przekształcaniem klasy w społeczność przygotowującą do życia w jutrzejszym świecie. Będzie czas na refleksję nad “klasą jutra”, ale też na napisanie kilku prostych programów w języku Scratch.

Zapraszamy! ilość miejsc: 15. zapisy karina.rojek@ikm.gda.pl; warsztat odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej, sala 108, Ip;  uczestnicy powinni mieć na zajęciach własny komputer;

UWAGA: OSOBOM SPOZA TRÓJMIASTA ZWRACAMY KOSZTY DOJAZDÓW.

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów