_Praca w kulturze – seminarium

Praca w kulturze – seminarium

Wszystkich, którym temat pracy w kulturze leży na sercu zapraszamy na rozmowę “Praca w kulturze” z udziałem: profesora Jana Wojciechowskiego (Uniwersytet Jagielloński, ASP Kraków) oraz Agnieszki Skawińskiej – dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumii i aktorki. Rozmowę poprowadzi Marek Szymaniak – dziennikarz i reporter.

Spotykamy się 14. listopada 2018 roku w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, wstęp bezpłatny
Dołacz do wydarzenia i zaproś znajomych!

via GIPHY

Pracujemy w kulturze – organizujemy, koordynujemy, partnerujemy, zatrudniamy, współzatrudniamy i współpracujemy, angażujemy i dzielimy się obowiązkami,  …. chcielibyśmy porozmawiać o naszej pracy – o jej specyfice wynikającej chociażby z konieczności współpracy wielu środowisk, o tym co nas motywuje do pracy i z czego czerpiemy satysfakcję i kto tak naprawdę pracuje w kulturze?

Seminarium poprowadzi:

Marek Szymaniak

Dziennikarz i reporter. Publikował m.in. w Magazynie TVN24, „Dużym Formacie” i „Newsweek Polska”. Jest dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. W czerwcu 2018 roku nakładem Wydawnictwa Czarne ukazała się jego debiutancka książka pt. Urobieni. Reportaże o pracy. (książkę będzie można kupić po spotkaniu w IKMie)
Marek Szymaniak fot. Anna Brodzik

Marek Szymaniak fot. Anna Brodzik

Goście:

Agnieszka Skawińska

Aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Przez szereg lat współpracowała z różnymi teatrami w Polsce m.in. Teatrem Polskim w Szczecinie czy Teatrem Gdynia Główna. Występowała również dla publiczności polonijnej w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Animatorka życia kulturalnego, jest pomysłodawczynią takich projektów edukacyjno-artystycznych jak Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Reżyserka, wokalistka, prowadząca warsztaty teatralne a także warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Studentka kierunku „Diagnoza i terapia pedagogiczna” w Gdańsku. Grała i koncertowała na wielu festiwalach m.in. na XIX Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych” czy też XX Festiwalu Szekspirowskim. Jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi.
Agnieszka Skawińska, fot. Artur Krychowiak

Agnieszka Skawińska, fot. Artur Krychowiak

prof. Jan Stanisław Wojciechowski

Artysta, krytyk sztuki, badacz kultury współczesnej, organizator życia artystycznego i naukowego, kulturoznawca. Prowadzi archiwum sztuki, tworzy obiekty rzeźbiarskie i aranżacje przestrzenne, posługuje się innymi mediami. Pisze artykuły, eseje i książki na temat praktyk i idei artystycznych, przemian kulturowych i filozofii kultury.
Autor własnych i kurator wielu zbiorowych wystaw sztuki. Prace rzeźbiarskie i fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą (m.in. w Hamburgu) oraz w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, CRP w Orońsku, Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Studio, kolekcji CSW Elektrownia w Radomiu, zbiorach miasta Fellbach w Niemczech. Autor rzeźby-monumentu poświęconego Otto Freundlichowi w Słupsku.

Jan Stanisław Wojciechowski

Jan Stanisław Wojciechowski

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów