_(Nie)bój się bloga! Jak wykorzystywać blogi w edukacji. – zakończone

(Nie)bój się bloga! Jak wykorzystywać blogi w edukacji. – zakończone

5. czerwca o godzinie 15.00 w ramach Akademii Nowych Mediów zaprosimy Państwa na warsztat o blogach, skierowany do nauczycieli i animatorów kultury. Będzie on poświęcony szeroko rozumianym możliwościom edukacyjnym oferowanym przez cyfrowe kanały komunikowania. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak funkcjonują blogi, ale też jak założyć blog i prowadzić go (samodzielnie, z innymi nauczycielami/animatorami, uczniami/uczestnikami szkoleń, innymi osobami). Nauczymy się, jak przygotowywać materiały do opublikowania na blogu (tekst, zdjęcia/grafika, podcasty, wideocasty), jak zainteresować innych swoim serwisem (uzupełniając blog o mikroblogowanie w serwisach społecznościowych, tworząc sieci kontaktów i współpracując z innymi blogerami), jak założyć sieciową redakcję i planować jej pracę. Skupimy się także na wątku edukacyjnym – możliwościach zastosowania blogów w pracy szkolnej i pozaszkolnej jako uzupełnienie lekcji i innych zajęć oraz sięgniemy do potencjału opowiadania historii z użyciem cyfrowych narzędzi przy wykorzystaniu platformy blogowej i serwisów ułatwiających tworzenie cyfrowych narracji (digital storytelling). Zajęcia poprowadzi dla nas dr Grzegorz Stunża.

Blogowanie – forma popularna wśród nastolatków i młodych ludzi – stało się sposobem komunikacji pomiędzy rówieśnikami, pozwala na budowanie przestrzeni rozwijania zainteresowań, a także zdobywanie doświadczeń i zarabianie pieniędzy. Jednak jak pokazują badania, tylko kilkanaście procent nastolatków w Polsce tworzy i publikuje własne treści w sieci, a kilkadziesiąt procent odbiera prezentowane na blogach materiały. Rzadko są również stosowane w edukacji formalnej. Blogi – platformy publikacji treści – pozwalają m.in. na prezentowanie swoich wytworów innym, nawiązywanie kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach, komunikację nauczycieli z uczniami i rodzicami, wzbogacanie lekcji, rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Warsztat odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej – ul. Długi Targ 39/40, sala 108, Ip. godzina 15-18.

UWAGA:  niezbędne jest przyniesienie własnego sprzętu laptopa/tabletu.

OSOBOM SPOZA GDAŃSKA/GDYNI/SOPOTU ZWRACAMY KOSZT DOJAZDU!

 

Podczas zeszłorocznego projektu Medialabu Gdańsk opracowaliśmy publikację “(Nie)bój się bloga. Jak wykorzystywać blogi w edukacji.” Grzegorz Stunża był jej redaktorem merytorycznym (wspólnie z Piotrem Peszko). Zobaczcie film dokumentujący ten projekt, dotyczący m.in. wspomnianej publikacji.

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów