_ZAKOŃCZONE – Myślenie Wizualne

ZAKOŃCZONE – Myślenie Wizualne

Czasem potrzebna jest przerwa – zmiana – odejście od rutyny. Po to, żeby móc popatrzeć z innej pesrspektywy, otworzyć się na nowe możliwości i pomysły.

Dlaczego Rijksmuseum zaprosiło swoich odwiedzających do rysowania? Bez względu na to, jak bardzo uważają, że nie potrafią rysować. Ponieważ chcieli uczynić wizytę w muzeum bardziej aktywną, bardziej angażującą, emocjonalną. Dzięki rysowaniu ludzie dokładniej przypatrują się obrazom, poznają szczegóły – zapamiętują o wiele lepiej niż gdyby tylko na nie patrzyli. Strzał w dziesiątkę! Tzw. “drawing tour” na stałe wpisały się w grafik muzeum.

W pracy w kulturze – wbrew pozorom również łatwo o rutynę. Standardowe myślenie, utarte szlaki – wiemy to, znamy to!

 

Czy gdy rozmawiacie przez telefon rysujecie na marginesach? Czy słuchając wykładu notujecie? Czy prezentując coś na spotkaniach zdarza wam się rysować aby lepiej przedstawić to co chcecie powiedzieć? Mamy coś dla was.

 

Chcemy zaproponować wam coś zupełnie innego! Angażujące warsztaty, otwierające na nowe doświadczenia i emocje. A jednocześnie nowe umiejętności do wykorzystania na co dzień. Przełamiemy rutynę! Zostawcie smartphony i tablety. Nie potrzebujecie komputerów ani wi-fi!

 

Zapraszamy na warsztat Myślenie Wizualne, który poprowadzi fantastyczna Natalia Klonowska jadzkarysuje.pl 

Kulturalna Wymiana …a co konkretnie:

Myślenie Wizualne od podstaw – dowiecie się jak stosować MW na co dzień w pracy i w czym konkretnie ułatwi wam pracę! Nauczycie się podstawowych elementów wykorzystywanych w MW, które pomogą wam rozbudzić swój entuzjazm do praktykowania i budowania swoich umiejętności w rysowaniu. Wypracujecie indywidualny zbiór ikon tematycznych oraz bank dobrych praktyk możliwych do wdrożenia na prowadzonych przez was szkoleniach, prezentacjach i spotkaniach. Przekonacie się ile możecie czerpać od innych, a także zapoznacie się z przykładowymi ścieżkami rozwoju.
Warsztat odbędzie się w dniu 27. września 2017 roku w g. 9-17 w Instytucie Kultury Miejskiej s. 209 IIp.

zapisy: evenea.pl/imprezy/szkolenia/gdansk/myslenie-wizualne–warsztaty-z-jadzkarysujepl

koszt: 100 zł

w cenie: lunch, kawa, herbata, woda;

Myślenie wizualne od podstaw – ramowy program
• Powitanie, przedstawienie programu szkolenia, pokazanie celów
• Ustalenie zasad współpracy i oczekiwań
• Rysunkowe przedstawienie się + eksperyment
Cz.2.
• Myśleniu Wizualnym – czym jest? jak działa? jakie daje korzyści?
• Podstawowe metody MW
• Alfabet Wizualny – o tworzeniu rysunków na bazie 5 elementów
• Narzędziownia – przybory, książki, strony www, inspiracje
Cz.3.
• Nauka podstawowych elementów wykorzystywanych w Myśleniu Wizualnym – liternictwo, ramki, dymki, strzałki, twarze i ludzie, ikony, schematy, kolory, tips & tricks
• Zasady tworzenia wystarczająco dobrych rysunków, w tym 9 zasad rysowania wg Bikablo
• Tworzenia banku ikon tematycznych
Cz.4.
• Notowanie wizualne – w oparciu o prezentację TEDx
• „Twórcza kradzież” – uczymy się od siebie
• Bank zastosowań – tworzymy listę możliwości zastosowania MW w środowisku pracy
• Podsumowanie

Na KaWę zaprasza Natalia Jadźka Mikołajek – Facylitatorka Graficzna, Trenerka Myślenia Wizualnego.
Tłumaczy różnego rodzaju treści za pomocą prostych słów i rysunków. Mówca TEDxKatowice („Graphic Recording – jako narzędzie do efektywnej pracy z zespołem”). Od trzech lat wykorzystuje Myślenie Wizualne w praktyce, w czasie warsztatów, konferencji, paneli dyskusyjnych, czy prac zespołów. W 2016 ukończyła szkolenie Graphic Facilitation Workshop prowadzone przez Alfredo Carlo i Marcello Petruzzi. W 2015 szkoliła się pod okiem samego Martina Haussmanna – twórcy bikablo®. Ukończyła cykl szkoleń Master Business Trainer (2013r.), doskonalących jej umiejętności trenerskie zdobyte podczas Szkoły Trenera ODiTK w 2011 r. Na swoich warsztatach przekazuje wiedzę na temat Myślenia Wizualnego – zasad działania, korzyści, podstawowych elementów i metod. Wspólnie z grupą wypracowuje możliwości zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności w codziennych czynnościach. Udowadnia, że prosty rysunek ma zastosowanie praktyczne – m.in. w porządkowaniu i przekazywaniu informacji, tworzeniu (często nieoczekiwanych) rozwiązać, czy większym angażowaniu ludzi na spotkaniach. Swoją pracę podpiera wiedzą i doświadczeniem zdobytym na ponad 200 eventach i konferencjach, gdzie wykonywała zapis graficzny oraz na studiach psychologicznych. Obecnie kończy drugi kierunek studiów – psychologię na Uniwersytecie SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Sopocie, gdzie prowadzi badania dot. Myślenia Wizualnego. Absolwentka AWFiS w Gdańsku, wydział WF, specjalność trenerska – Trener Żeglarstwa.
Rysowała m.in. dla:
Alstom, AMS SA, Atena Usługi Informatyczne i Finansowe SA, Aviva, BASF, CFE Polska, Champion Consulting, Credit Agricole, Edenred Polska, ExplainVisually.co, FIS Poland, Fundacja Tesco Dzieciom, GFKM, Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, Leroy Merlin SA, MediaCom Warszawa, Medicover Sp. Z o.o., Orange Polska, Orangina Schweppes Polska Sp. z o.o., PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PKP Energetyka, PMI Poland Chapter, Polska Press Sp. z o.o., PPNT Gdynia, Pracuj.pl, The Bayard Partnership, TZMO SA, UNIVERSAL MCCANN SP. Z O.O, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet SWPS w Sopocie, Urząd Miasta Gdańsk, Volkswagen Bank, VULCAN Sp. Z o.o., Wolters Kluwer, Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego Sp. z o.o. i wielu innych.

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów