_LO FI ROBOT – zakończone

lo fi robot

LO FI ROBOT – zakończone

Robotyka jest idealnym polem do nauki podstaw mechaniki, fizyki, elektroniki i myślenia projektowego, jej siła opiera się na naturalnej ludzkiej pasji do konstruowania wszelkiej maści pojazdów, urządzeń, budowli i wynalazków.

Zapraszamy na warsztat, który poprowadzi Maciej Wojnicki, a który dotyczyć będzie prezentacji systemu LO FI Robot. Warsztat skierowany jest do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury i będzie mieć formę praktycznej prezentacji systemu LO FI ROBOT jako narzędzia w edukacji dzieci i młodzieży.

Czym jest LO FI ROBOT?

LO FI ROBOT to innowacyjny system do konstruowania robotów i nauki robotyki, opracowany w trójmiejskim fab labie, realizowany w całości jako OPEN SOURCE. Projekt ma na celu stworzenie atrakcyjnej i łatwo dostępnej alternatywy dla drogich systemów komercyjnych, takich jak np. Lego Mindstorms.

Konstruowanie pojazdów i urządzeń oraz wprawianie ich w ruch i nadawanie im indywidualnego charakteru, to radość sama w sobie. Zupełnie niezauważalnie przy okazji nauczyć się można podstaw mechaniki, elektroniki i programowania.

Polecamy stronę poświęconą w całości temu projektowi www.lofirobot.com

termin i miejsce: 15. października g.10-15.

zajęcia odbędą się w Inkubator “STARTER” ul. Lęborska 3b

Serdecznie zapraszamy!!

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów