_ESCAPE/ENTER – zakończone

ESCAPE/ENTER – zakończone

7. czerwca zapraszamy na warsztaty z Martą Karalus – animatorką kultury zajmującą się przede wszystkim dźwiękiem w kulturze.

Nawiązując do słów Marshalla McLuhana „medium jest przekazem” spróbujemy przemyśleć na nowo (re-think) to, jak media wpływają na naszą pracę. Czy potrafimy odnaleźć się w kulturze remiksu oraz w sytuacji, gdzie wymaga się od nas ciągłego zdobywania nowych umiejętności oraz doskonalenia starych? Warsztaty pomogą nam opanować medialne know-how, dowiemy się jak kreatywnie wykorzystywać multimedia oraz nowoczesne technologie. Podczas pierwszej części warsztatów stworzymy własne koncepcje projektów edukacyjnych/animacyjnych. W drugiej części wyruszymy w teren, by za pomocą takich urządzeń jak rekordery, mikrofony kontaktowe czy hydrofon eksplorować miejską sonosferę. Będziemy więc mieli zatem okazję przetestować nowe technologie. Warsztat w szerszym kontekście jest poszukiwaniem nowego języka, a co za tym idzie – skutecznych narzędzi wspomagających pracę animatora kultury. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie jak komunikujemy się ze sobą, jak myślimy, jakich kompetencji poszukujemy oraz jakich zmian czy też nawet rewolucji obecnie potrzebujemy najbardziej? Czy wykorzystanie nowych mediów może zmienić charakter pracy animatora?

 Zapraszamy. Zajęcia odbędą się w Instytucie Kultury Miejskiej, o godzinie 12-15.

UWAGA: Osobom spoza Gdańska/Gdyni/Sopotu zwracamy koszt dojazdu.

Na zachętę przedstawiamy film, który dokumentuje warsztaty “Dźwiękospacery” zrealizowane w CSW Łaźnia

http://youtu.be/-zR2VUYeft8

<iframe width=”480″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/-zR2VUYeft8?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów