_Edycja i montaż filmów – zakończone

Edycja i montaż filmów – zakończone

Niemal każdy z nas ma w kieszeni urządzenia z funkcją kamery. Nagrywanie krótkich filmów to codzienność. To na nich w większości opierają się serwisy społecznościowe, blogi nie mówiąc o informacjach w mediach masowych, które coraz częściej korzystają z amatorskich nagrań.

Dokumentacja filmowa to często również obowiązek pracowników działów promocji, marketingu lub nauczycieli. Spotykamy się także z koniecznością przesyłania filmików, które pełnią rolę wizualnych wniosków w przeróżnych programach grantowych a te (filmy), mimo że amatorskie warto opatrzyć podpisami, planszami z tekstem lub zwyczajnie zmontować kiedy nie uda nam się nagrać całości za pierwszym podejściem.

Chcielibyśmy zatem zachęcić Państwa do udziału w warsztatach, na których dowiecie się Państwo jak zmontować swój film, jak dodać efekty wizualne, podpisy, muzykę, jak zrobić z naszych nagrań prawdziwe perełki.

Warsztaty poprowadzi praktyk w tej dziedzinie – Marcin Zdziuch – na co dzień zajmujący się animacją oraz profesjonalną dokumentacją filmową, prowadząc firmę The Montaz.

Warsztaty będą dotyczyły podstaw nagrania materiału wideo oraz jego montażu. Zajęcia będą miały głównie charakter praktyczny z elementami podstawowej wiedzy teoretycznej (formaty materiałów wideo, kadrowanie, planowanie ujęć itp.). Uczestnicy sami będą nagrywali materiał przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi (telefon, aparat, kamera). Pierwsza cześć będzie polegała na nagraniu zadanego tematu (może to być wywiad, relacja z wydarzenia, czy film promujący). Kolejnym krokiem będzie montaż nagranego materiału filmowego. Zapoznamy się z podstawowymi funkcjami programu do montażu wideo (Adobe Premiere). W rezultacie powstaną krótkie filmiki które będą przygotowane do publikacji w internecie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych a w szczególności pracowników instytucji kultury, nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów.

Zajęcia odbędą się w Gdańsku w Instytucie Kultury Miejskiej oraz w Tczewie w Fundacji Pokolenia.

Zajęcia odbędą się w dniach:

Gdańsk: 7-8. listopada 2014 roku, g. 16-20 (piątek), 10-16 (sobota) – zapisy: karina.rojek@ikm.gda.pl

Tczew: 21-22. listopada 2014 roku, g. 16-20 (piątek), 10-16 (sobota) – zapisy: fjedruch@fundacjapokolenia.pl

UWAGA: Zajęcia są bezpłatne ale należy przynieść własny sprzętu z funkcją nagrywania (smartphony, aparaty, kamery, tablety) oraz komputer, na którym będzie można edytować nagrane filmy.

 

 

 

 

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów