_ZAKOŃCZONE – DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

ZAKOŃCZONE – DEMolka – Domowa Edukacja Medialna

Twoje dziecko spędza dzień z nosem w smartfonie? Nie wypuszcza z ręki tabletu, uruchamia Netfliksa lub marzy tylko o graniu na konsoli? A może nie wiesz, co robi, bo… sam(a) poświęcasz godziny na Facebooka, Instagram, gry lub oglądanie ulubionego serialu? Jeśli chcesz lepiej poznać medialne potrzeby młodych ludzi, zrozumieć je, ale również dowiedzieć się czegoś o sobie i uporządkować życie z mediami cyfrowymi przy użyciu nowych technologii, to nasze spotkania są właśnie dla Ciebie.

Pierwsze, wprowadzające spotkanie kierujemy do rodziców dzieci w różnym wieku: najmłodszych, nieco starszych i nastolatków. „Dzieci, rodzice, szkoła i media”. 12 lutego 2019 o 18.00, wstęp bezpłatny.

Przedstawimy istotne informacje na temat korzystania z mediów przez dzieci, nastolatków i rodziców oraz w jaki sposób cyfrowe technologie używane są w szkole. Zastanowimy się, co z tego wynika dla postrzegania siebie i rzeczywistości przez dzieci i nastolatków, jakie są wyzwania stojące przed młodymi ludźmi w związku z używaniem mediów, jak mogliby funkcjonować rodzice w świecie rozszerzonym cyfrowo i jaka mogłaby być rola szkoły korzystającej z nowoczesnych urządzeń.

Planowany cykl kierujemy do rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat (m.in.):
– korzystania przez dzieci i nastolatki z mediów cyfrowych,
– potencjału edukacyjnego i twórczego cyfrowych narzędzi komunikowania,
– budowania relacji w rodzinie z wykorzystaniem mediów cyfrowych,
– zarządzania czasem korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Spróbujemy również odpowiedzieć na pytania rodziców oraz poszukać wspólnie rozwiązań konkretnych problemów i trudności związanych z korzystaniem z mediów cyfrowych przez rodziców i dzieci.

Prowadzący: Justyna Zborowska-Stunża i Grzegorz D. Stunża, rodzice trójki dzieci, zainteresowani edukacją medialną i cyfrową.

Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych! https://www.facebook.com/events/372367313308503/

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów