_Akademia Nowych Mediów – online

Akademia Nowych Mediów – online

Akademia Nowych Mediów to kompleksowy projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji kadr kultury w zakresie edukacji medialnej i informacyjnej. Będziemy zajmować się przede wszystkim aktywnym i kreatywnym korzystaniem z nowych mediów, tematami działań będą m.in media społecznościowe, blogi, Wikipedia, domena publiczna, programowanie, storytelling, kwestie prawne. Więcej o projekcie tu.

Bardzo ważnym elementem projektu są szkolenia on-line. Przygotowujemy dla Państwa specjalną platformę szkoleniową a na niej dwa bezpłatne szkolenia. Ich tematy zostały wybrane największą ilością głosów podczas głosowania. Z przyjemnością zatem przedstawiamy tematy i autorów. 

1. “Nowe metody w edukacji. Booksprint, storytelling, medialab.” – autor dr Grzegorz D. Stunża

Chcemy pokazać i udowodnić, że nauka może być ciekawym doświadczeniem. Nauczymy Państwa jakie narzędzia daje Internet i jak efektywnie można je wykorzystywać.

2. “Re-use domeny publicznej.” – autor Marcin Wilkowski

Historia inspiruje! – przekonamy Państwa dlaczego warto i należy korzystać z utworów należących do domeny publicznej. Dzięki nim możemy tworzyć nowe rzeczy, uczyć się i rozwijać. Każdy ma do nich takie samo prawo.

Szkolenia będą dostępne wkrótce. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się o ich starcie jako pierwsi – zapraszamy do podania nam swojego adresu e-mail:

IKM Miasto Gdańsk

Get Adobe Flash player

_Nasi trenerzy

anm_druk

Ministerstwo Kultury
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2014 Akademia Nowych Mediów