Z przyjemnością zapraszamy na kolejną edycję Akademii Nowych Mediów. Kompleksowego kursu dla pracowników kadr kultury.
W tym roku powracamy z tematem: Nowe media i technologie w kulturze.
Szkolenia kierujemy w szczególności do osób zajmujących się zawodowo działaniami public relations, promocją i komunikacją, zainteresowanych wprowadzeniem do swoich działań rozwiązań technologicznych i doskonaleniem się w efektywnym korzystaniu z nowych mediów.
10-11.03. g.10-16 Strategia PR w mediach społecznościowych – Anna Miotk
24.03 g. 9-14 Specyfika profilu na Instagramie i podstawy fotografii mobilnej – Adrian Werner
24.03 g. 15-18 Efektywne Hashtagi – Dominik Pokornowski
25.03 g. 9-16 Specyfika profili w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter Dominik Pokornowski
07.04 g. 9-14 Redakcja tekstów wg wytycznych WCAG 2.0 oraz SEO – Sebastian Łubik
07.04 g.15-18 – 08.04 g. 9-15 Największe zasięgi to tylko w Wikipedii – jak zaistnieć w największej encyklopedii świata? Edycja Haseł, Wikimedia Commons, projekt GLAMWiki – prow. Celina Strzelecka, Stowarzyszenie Wikpedia Polska
21. 04 g. 12-18 22.04 g. 10-16 Hakaton Kulturalny: Otwarte Zasoby – potencjał na wyciągnięcie ręki – Karina Rojek, . Projektowanie i przygotowanie aplikacji – bot na Messengera – Hakaton Kulturalny gdzie: Hackerspace Trójmiasto prow. Aleksander Wielgórski
26.04. g. 18-20 Seminarium “Remiks kultury – co wolno a co nie” – rozmowa o przerabiania dzieł sztuki – prawa autorskie, domena publiczna, etyka, wolność artystyczna – jak to pogodzić. Rozmowę z gośćmi Łukaszem Kozakiem, Aleksandrą Janus i Maciejem Bohdanowiczem poprowadzi Robert Dolewski.
Zajęcia będą odbywać się co dwa tygodnie w soboty i niedzielę w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w sali 209 na II p. Będziemy zatem spotykać się kolejno w weekendy: 10-11.03, 24-25.03, 7-8.04, 21-22.04*.
Seminarium “Remiks kultury – co wolno a co nie” – odbędzie się w dniu 26. kwietnia o g. 18.00. w Instytucie Kultury Miejskiej.
*UWAGA zajęcia w dn. 21-22. kwietnia odbędą się w Hackerspace Trójmiasto, ul. Wojska Polskiego 41.
I. Profesjonalne szkolenia prowadzone przez najlepszych praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach!
II. Certyfikat ukończenia kursu. (Instytut Kultury Miejskiej jest instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonym przez WUP pod nr: 2.22/00102/2017
IV. Obiady podczas wszystkich dni szkoleniowych oraz kawę i herbatę.
Zapisy: start 1. lutego 2018 roku! do wyczerpania miejsc
koszt: 600,00 PLN + 23% VAT (brutto: 738.00 zł) *
*osoby pracujące w instytucjach/organizacjach, które mogą odliczać VAT na usługi szkoleniowe po przesłaniu odpowiedniego oświadczenia** mogą zakupić bilet w cenie niższej o VAT.
** wzór oświadczenia:
Ilość uczestników maksymalnie 20 osób.
Instytut Kultury Miejskiej realizuje projekty społeczno-kulturalne i artystyczne w Gdańsku. Naszym celem jest zwiększenie roli kultury w życiu miasta, angażowanie mieszkańców do jej aktywnego współtworzenia, badanie nowych zjawisk w kulturze, działania eksperymentalne, które otwierają mieszkańców na nowe formy uczestnictwa. Prowadzimy działania edukacyjne z naciskiem na podnoszenie kompetencji kadr kultury. W ramach IKM funkcjonuje Obserwatorium Kultury w Gdańsku, które realizuje projekty badawcze w obszarze miejskiej kultury, ma na celu inicjowanie zmian, wzmacnianie współpracy badaczy kultury i praktyków, wsparcie dla sektora kultury poprzez transfer wiedzy i podnoszenie kompetencji.
Ze względu na specyfikę naszej działalności zapisy na szkolenie Akademia Nowych Mediów II będą miały charakter rekrutacji.
1. W kursie mogą uczestniczyć osoby związane z instytucjami, organizacjami lub firmami, których główna działalność dotyczy kultury, edukacji oraz aktywności społeczno-obywatelskiej. Przy czym z jednej instytucji/organizacji/firmy w kursie mogą wziąć udział maksymalnie dwie osoby.
2. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest terminowe uiszczenie opłaty (600 zł + 23%VAT);
3. Organizator – Instytut Kultury Miejskiej – zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń na podstawie zawartych w nich danych i na ich podstawie kwalifikować osoby do udziału w kursie.
4. Osoby zakwalifikowane otrzymają odpowiednie powiadomienie drogą mailową w ciągu 2 dni roboczych od zgłoszenia. Brak powiadomienia oznacza niezakwalifikowanie się do udziału w kursie. Po otrzymaniu powiadomienia należy w ciągu 5 dni roboczych uiścić opłatę za udział w kursie.
5. Bezpłatna rezygnacja z kursu możliwa jest do dnia 2. marca 2018 roku. Rezygnacja po tym terminie skutkować będzie koniecznością uiszczenia pełnej opłaty tj 600 zł + 23% VAT. Ewentualną rezygnację należy zgłosić mailem na adres karina.rojek@ikm.gda.pl;
6. Organizator zastrzega sobie prawo do nieorganizacji kursu w przypadku nie zebrania się odpowiedniej grupy uczestników. Jednocześnie Organizator gwarantuje zwrot kosztów osobom, które opłacą udział w kursie.
fot. B. Kociumbas